سایت احمدرضا


به گزارش صبا، “علی محرمی” در نشست معرفی اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان ضمن اظهار این مطلب خاطرنشان کرد:  ١٥٧ عنوان تئاتر با ١٨٣٧ اجرا در سال ٩٦ و همچنین ٧٣ عنوان نمایش با ١٠٤٩  اجرا در شش ماهه‌ی نخست سالجاری چشم‌انداز  خوبی را برای تئاتر استان رقم زده‌ است.

وی افزود: استان آذربایجان‌شرقی در سطح کشور جزو سه استان برتر در حوزه‌ی تولید و اجرای تئاتر است  و این امر نشان دهنده‌ی پتانسیل بالا و توانمندی هنرمندان حوزه‌ی تئاتر در استان است.

محرمی تصریح کرد: حضور پیشکسوتان هنر نمایش، جوانان فعال،‌ آموزشگاه‌های آزادی هنری برای آموزش تئاتر  و وجود رشته‌ی نمایش در دانشگاههای تبریز و تحصیل هنرمندان در این رشته باعث شده تا آذربایجان‌شرقی جایگاه شایسته‌ای در عرصه‌ی هنر تئاتر داشته باشد.

وی گفت: بدون شک، ظرفیتهای موجود و زیربنای قوی فرهنگ و هنر، جامعه را در نیل به افقی روشن و  اهداف کمی و کیفی مطلوب رهنمون می‌شود و در این میان هنرمندان علی‌الخصوص هنرمندان رشته‌ی نمایش می توانند با هدف‌گذاری و تولید فرهنگی و هنری،نقشی اثرگذار داشته باشند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل تاکید کرد: اگر می‌خواهیم هنر اسلامی و ایرانی متبلور و متجلی شده و  دامنه‌ای گسترده و تاثیرگذاری ویژه‌ای در سطح جهانی داشته باشد می‌بایست جوانان هنرمند را بشناسیم و زمینه را برای بالندگی و رشد آنان فراهم نماییم.

وی در ادامه به جشنواره های برگزار شده در این حوزه اشاره و خاطر نشان ساخت: در سال ١٣٩٦ پنج جشنواره تئاتر در گستره شهرستانی، استانی و سراسری در شهرستان های تبریز، جلفا، اهر، بناب و مرند برگزار شد.

وی افزود با توجه به ظرفیت و پتانسیل های که شهرستان های مختلف استان در این حوزه وجود دارد امیدواریم در سال ١٣٩٧  شاهد برگزاری جشنواره تئاتر در اکثر شهرستان ها و رقابت آثار تولید شده در این زمینه باشیم.

گفتنی است در این نشست حجه‌الاسلام عباس عباس‌زاده، احمد شیرین دل، مهدی لزیری،‌سیروس مصطفی و مینا اکبری به عنوان اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر آذربایجا‌شرقی معرفی شدند.

در این نشست از اعضای قبلی این شورا تقدیر شد و حکم اعضای جدید از سوی مدیرکل اعطاء گردید.

درباره : موزیک ها و غیره