سایت احمدرضا


فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان، از کشف تونل ۶۰ متری برای جستجو و حفاری اشیاء تاریخی خبر داد.

سرهنگ محمدرضا حاجی عزیزی در گفت و گو با ایسنا گفت: در پیگیری خبری مبنی بر حفاری غیرمجاز، در یکی از روستاهای شهرستان رزن، عوامل یگان حفاظت پس از رصد اطلاعاتی و اطمینان از صحت خبر، برای برخورد با متهمان وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: در این خصوص با اخذ مجوز قضایی و با همکاری عوامل نیروی انتظامی، اقدام به بازرسی منزل مظنون کردیم که در پارکینگ وی، حفاری به عمق ۳ متر مشاهده و متهمان دستگیر شدند.

وی تشریح کرد: انتهای این گودال، تونلی به طول، حدود ۶۰ متر به سمت یک اثر ثبتی که حدود ۳۰۰ متر با پارکینگ متهم فاصله داشت، حفر شده که انتهای آن به صورت حرفه‌ای سیم کشی نوری و روشنایی نصب شده بود که در این رابطه ۳ نفر دستگیر شدند.

سرهنگ حاجی عزیزی افزود: طی دو هفته گذشته ۹ نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و قاچاق اشیاء تاریخی و فلزیاب دستگیر شدند.

وی در ادامه فعالیت های این یگان گفت: در بازرسی ازمنزل شخصی در اسدآباد نیز ۳ قلم اشیاء تاریخی از جمله یک قطعه مربوط به هزاره اول پیش از میلاد کشف شد.

وی یادآور شد: در سه عملیات جداگانه نیز در همدان، ملایر و اسدآباد، ۷ نفر در حین حفاری غیرمجاز دستگیر و یک دستگاه فلزیاب نیز کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان خاطرنشان کرد: کلیه متهمان جهت برخورد قانونی تحویل مرجع قضایی داده شدند.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

جشنواره «جام جم» پتانسیل اعتبار بین المللی دارد به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان صدا و سیما،  محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده تلویزیون در خصوص لزوم برگزاری هرساله این جشنواره گفت: اساسا لزوم برگزاری جشنواره، ارزیابی برای مدیران، امتیاز دهی برای مخاطب و ایجاد انگیزه برای برنامه‌سازان و سریال‌سازان است؛ همین که مدیران یک ارزیابی نسبت به مخاطب و کیفیت پیدا می‌کنند و از طرفی مردم و برنامه‌سازان نیز این ارزیابی را دارند، نشان از اهداف کلی جشنواره‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره‌ها در معاونت‌های مختلف صداوسیما بیان کرد: اگر تلویزیون بتواند تجمیعی بین این جشنواره‌ها برقرار کند به طوری که یک جشنواره تلویزیونی ویژه با زیرمجموعه قرار دادن تمام مشتقات در سایر جشنواره‌ها را شاهد باشیم حتی تبدیل به یک جشنواره مهم و بزرگ در خاورمیانه خواهد شد. در واقع باید جشنواره «جام‌جم» را برای مخاطب داخلی و بیرونی بسط داد. ایران در فیلمسازی و سریال‌سازی اگر اصلی‌ترین نباشد به طور حتم دوم یا سوم است؛ لذا این جشنواره پتانسیل اعتبار بین‌المللی را درون خود جای داده است.

تهیه‌کننده سریال «کیمیا» ضمن ارائه پیشنهاد در راستای تجمیع جشنواره‌ها افزود: رقابت تمام شبکه‌ها همیشه برای مخاطبان جذاب است. در این صورت می‌توان اعتبار جهانی هم برای این جشنواره قائل شد. به هرحال بخشی از خاصیت تمامی جشنواره‌ها بحث انگیزه‌بخشی به برنامه‌سازان و تشویق برنامه‌های خوب و ندیدن برنامه‌های کم کیفیت است.

شفیعی خاطر نشان کرد: تلویزیون با این پتانسیل، استعداد، نیرو و امکانات اگر بخواهد با چند نفر، دبیرخانه دائمی به «جام‌جم» اختصاص دهد به هیچ  وجه کار سختی نیست؛ این امر باعث رصد کلی خواهد شد به طوری که منِ برنامه‌ساز و تهیه‌کننده احساس می‌کنم که فعالیت‌های برنامه‌سازی و سریال‌سازی من دیده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی افزود: به نظر می‌رسد جشنواره «جام جم» بایستی ژانرگذاری شود؛ سریال‌های بیگ پروداکشن، ملودرام، طنز و … در همه دنیا از یکدیگر جدا می‌شوند و با هم مورد مقایسه قرار نمی‌گیرند؛ چراکه به لحاظ مالی، زمانی و کاری از یکدیگر متفاوتند و آنچه باعث قوت و ضعف سریال می‌شود بودجه است و اگر در هر کاری این موارد رعایت شوند میزان کیفیت تغییر پیدا خواهد کرد. البته شنیده‌ام که در دوره‌های اخیر جشنواره «جام جم» این مهم رعایت می‌شود؛ در مورد برنامه‌ها هم همین‌طور است، به این معنا که به عنوان مثال نمی‌شود تاک‌شوهای بزرگ مثل «خندوانه» و «دورهمی» را در کنار برنامه‌هایی که بودجه و زمان کمتری صرف تولید آنها شده است قرار داد. لذا ساختارهای گونه‌های برنامه‌سازی (الف، ب، ج و د) را باید به تفکیک مورد بررسی قرار داد.

تهیه‌کننده سریال «وضعیت سفید» در پایان تاکید کرد: جشنواره «جام جم» می‌تواند محملی برای شکل‌گیری صنوف در زیرمجموعه جشنواره باشد. با این اتفاق بسیاری از هنرمندان که بعضا از یکدیگر بی اطلاع هم هستیم، اعم از هنرمندان تهرانی و شهرستانی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و کارکردهای جدیدی خواهند داشت و این روند در پیشبرد تلویزیون نیز به طور قطع تاثیرگذار خواهند بود. اگر صنف با ساختار و مشخصات درست ایجاد شود، به نوعی حامی و مدیران، به لحاظ ساختاری و محتوایی است.

درباره : موزیک ها و غیره

نویسنده و کارگردان: مسعود کیمیایی
محصول: ۱۳۷۳
***
سیاوش: می‌خوام ببینم قد این شدم که جور پدرمو تو این هفته بکشم.
رضا: شده یه دیکته. از پنج ‌-شش‌سالگی ولمون می‌کنن اینجا و می‌رن، برمی‌گردن می‌گن غلطاتون چیه؟ چند تا اشتباه کردین؟ سیگار می‌کشین؟ لات شدین؟ قرتی شدین؟ وطن نمی‌دونید چیه؟ ما می‌شیم پر غلط، اما اونا می‌مونن فرشته.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا به نقل از  روابط عمومی فیلم «قطار مسیر ۶۰»، میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون پس از تماشای مستند در حال اکران «قطار مسیر ۶۰» ضمن مهم دانستن آثارتاریخی در سینما گفت: دیدن مستند‌هایی مانند «قطار مسیر۶۰» که موضوع آنها پیشینه تاریخی دارد و درواقع بخشی از تاریخ ایران را روایت می‌کند مانند این است که مخاطب در یک مدت زمان کوتاه مقدار قابل توجهی در مورد تاریخ و فرهنگ یک کشور مطالعه کند.

وی افزود: این مستند در مورد بخشی از تاریخ و فرهنگ ایران است و به نظرم اینگونه مستند‌ها می‌تواند برای همه و به خصوص نسل جوان آگاهی بخش باشد.

حجار با اشاره به جوان‌هایی که از دهه ۶۰ اطلاعات محدودی دارند، بیان کرد: از آنجایی که مستند «قطار مسیر۶۰» پیشینه تاریخی موسیقی در دهه‌های گذشته را نشان می‌دهد مشاهده آن برای اطلاع  پیدا کردن از شرایط  هنر موسیقی دردهه‌های گذشته برای کسانی که به موسیقی علاقه‌مند هستند و به ویژه موسیق‌دان‌های نسل جدید بسیار ضروری است.

مستند «قطار مسیر ۶۰» به کارگردانی کتایون جهانگیری در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است.

«قطار مسیر ۶۰» مستندی درباره موسیقی ایران در دهه اول انقلاب است و به بیان کارگردان اثر دریچه‌ای باز و بی‌طرفانه است به وقایع حوزه موسیقی ایران در دهه اول انقلاب از دو ‏زاویه: دولت و مردم. تقابل‎ها، تضادها و همراهی‌ها تا رسیدن به فضای باز و ظهور دوباره موسیقی ‏پاپ.‏

درباره : موزیک ها و غیره

نویسنده: دیوید مگی
کارگردان: آنگ لی
محصول:۲۰۱۲
***
پای(سوراج شارما): میتونم چیزی ازت بپرسم؟
نویسنده(راف اسپال) : البته.
پای(راف اسپال): من دو تا داستان درباره اتفاقی که توی اقیانوس افتاد، گفتم. هیچ کدومشون دلیل غرق شدن کشتی رو شرح نمیداد و هیچکس نمیتونه ثابت کنه کدوم داستان حقیقت داره و کدوم نداره و توی هر دو داستان کشتی غرق می شه، خانواده ام میمیرن و من رنج میکشم.
نویسنده: درسته.
پای: حالا کدوم داستان رو ترجیح میدی؟
نویسنده: اونی که ببر توشه، داستان بهتریه.
پای: ممنون و این داستانیه که خدا توشه.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا  محمدعلی قنبری، مسئول اتحادیه شیشه و آینه تهران در گفت و گو با ستاد خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، در واکنش به انتقاداتی که به ساخت تسیمرغ جشنواره در خارج از کشور مطرح می شود، گفت: حرف‌های دبیر جشنواره درست است، برای ساخت این سیمرغ‌ها دستگاه‌های مخصوصی لازم است که باید وارد کرد، اما نکته این است که برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست که برای ساخت ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ نمونه از آن در طول یک سال این دستگاه‌ها را وارد کند.

او با بیان اینکه این محدودیت تنها مربوط به سیمرغ‌های جشنواره نیست، گفت: موارد مشابه دیگری هم هست که مجبور هستیم از خارج از کشور وارد کنیم چون نمی‌توان برای یک پروژه‌ای که محدود به چند عدد تندیس یا کالایی خاص است اقدام به خرید دستگاه‌های گران کرد.

رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران ادامه داد: کاری که در بخش شیشه در داخل کشور انجام می‌دهیم مربوط به شیشه‌های ضدگلوله یا شیشه‌های ۱۹ میلیمتری و تراش دادن است، اما ساخت سیمرغ‌های جشنواره فجر یک کار خاص است و با دستگاه‌هایی که در صنف ما وجود دارد امکان ساخت آنها وجود ندارد.

قنبری به انتقادات هم اشاره ای کرد و اظهار داشت: از بعد احساسی و غرور ملی می‌توانیم بگوییم بهتر است این سیمرغ‌ها در داخل کشور ساخته و تولید شوند و این نگاه خوبی است اما در بسیاری از مراکز حساس کشور قطعات و وسایلی داریم که از خارج از کشور می‌آید چون یا مقرون به صرفه نیست یا توان ساخت داخلی آن وجود ندارد.

او افزود: حتی در همین صنف شیشه و آینه ما مجبوریم رنگ پشت آینه یا تلق وسط شیشه جلوی اتومبیل را از خارج بیاوریم. پس نباید حساسیت ایجاد کرد چرا فلان چیز از خارج وارد می‌شود.

قنبری تاکید کرد: معتقدم کسانی که این انتقادات را مطرح می کنند برخوردی کاملا احساسی دارند، ولی به لحاظ توانایی داخل و صرفه اقتصادی نمی‌توان برای ساخت ۳۰ یا حتی ۱۰۰ سیمرغ دستگاه‌های خاص و گران آن را وارد کشور کرد.

ساخت سیمرغ جشنواره فیلم فجر در خارج از کشور با انتقاداتی همراه شده است. این درحالی‌ست که بنا به گفته ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره، سیمرغ بلورین به خاطر شکل یک تکه و کریستالی آن نیازمند دستگاه های خاصی است که در داخل کشور وجود ندارد و برای تولیدکنندگان داخلی نیز مقرون به صرفه نیست برای ساخت ۳۰ سیمرغ در طول یک سال آن ابزار و امکانات را وارد کشور کنند.

درباره : موزیک ها و غیره

 

هاشم رضایت یکی از تهیه کنندگان مسابقه «برنده باش» از تغییر شرایط حضور در برنامه و پیش بینی قوانین جدید برای جلوگیری از تکرار شدن حضور شرکت کنندگان خبر داد.

به گزارش رسیده، رضایت با ارائه توضیحی درباره‌ی شیوه بازی در اپلیکیشن «برنده باش»، گفت: در طراحی اولیه اپلیکیشن مسابقه، پیش بینی لازم برای جلوگیری از شرکت مجدد افراد در برنامه نشده و حضور آزاد بود. اما در برنامه های اخیر شاهد شرکت کننده های تکراری در مسابقه بودیم که این مساله اعتراض مخاطبان را به دنبال داشت.

وی افزود: در جلسه ای که با اسپانسر برنامه داشتیم مقرر شد در اپلیکیشن برنامه تغییراتی ایجاد شود تا از این پس افراد پس از وارد کردن کد ملی امکان شرکت در مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار را داشته باشند و با این کار ضمن جلوگیری از چهره های تکراری، جذابیت برنامه نیز بیشتر خواهد شد.

البته لازم به گفتن است هر شخصی هر چند بار که بخواهد می تواند در مسابقه از طریق اپلیکیشن شرکت کند اما با اصلاح اپلیکشن، تنها یک بار شانس قرار گرفتن جزو هشت نفری که هر هفته در پنجشنبه و جمعه  رودروی آقای گلزار مسابقه می دهند را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: این تغییر در اپلیکیشن اکنون اعمال شده اما برنامه هایی با حضور تعدادی شرکت کننده تکراری از سری های قبل ضبط شده و پخش خواهد شد.

وی درباره میزان استقبال از مسابقه «برنده باش» گفت: با توجه به اینکه طبق نظر سنجی ها این مسابقه بهترین مسابقه تلویزیونی و رتبه اول در بین مسابقات از جهت بیننده است، البته ما تهیه کنندگان برنامه دوست داریم که روز به روز برنامه بهتر بشود و مردم بیشتر از آن راضی باشند که تلاشمان در این راه ادامه دارد. «برنده باش» توانسته در مدت پخش خود کمک شایانی به افزایش مطالعه و اطلاعات عمومی مردم کند و آمار ۲ میلیون و ۵۰۰ نفری که تاکنون در این مسابقه شرکت کرده اند، نشان از استقبال مخاطبان از این مسابقه تلویزیونی است. لازم است این نکته را بگویم که برنامه تا زمانی که با استقبال روبرو باشد ادامه دارد.

گفتنی است مسابقه «برنده باش» به تهیه کنندگی هاشم رضایت و حمید رحیمی‌نادی با اجرای محمدرضا گلزار هر هفته پنج شنبه و جمعه بعد از خبر ٢٢ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا، تنها ۲ روز مانده به اعلام نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز اسکار خبرگزاری والچر به بررسی نامزدهای بخش های اصلی جوایز اسکار پرداخته است. در سال های اخیر بارها شاهد آن بوده ایم که یک بازیگر،
کارگردان یا یک فیلم که شانس بسیار بالایی داشته است به یک باره در لحظه نهایی از
رقابت اسکار جا مانده است از آخرین نمونه ها می توان به جیمز فرانکو در سال گذشته
اشاره کرد که بلافاصله پس از بردن جایزه گلدن گلوب با هجمه های سنگین به سبب اتهامات
سواستفاده جنسی از ادامه رقابت جا ماند و در نهایت جایزه اسکار به گری اولدمن در
فیلم «تیره ترین ساعت» رسید.

نمونه دیگری از این دست اتفاقات را می توان در نامزد شدن فیلم «نخ خیال» ساخته
پل توماس اندرسون در چندین شاخه اسکار در سال گذشته عنوان کرد. پل توماس اندرسون
کارگردان «نخ خیال» نیز با وجود آنکه نامزد جوایز گلدن گلوب و بفتا نشده بود در
نهایت نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد، همانند این اتفاق برای جوردن پیلی و گرتا گرویک نیز در سال گذشته رخ داد.

حال با توجه به آنکه می توان گفت همه جوایز سینمایی پیش از
اسکار نامزدهای خود را و بعضا برنده های خود را اعلام کرده اند به فهرست اسامی افراد و
فیلم هایی که می توان از همین امروز نامزدی جایزه اسکارشان را حتمی دانست و همچنین
فیلم ها و افرادی که احتمالا نامزد جایزه اسکار می شوند نگاهی می اندازیم.

بهترین فیلم:

مطمئنا نامزد می شوند: «ستاره ای متولد می شود»، «بلک‌ک‌کلنزمن»،
«کتاب سبز» و «رُما»

شانس های نامزدی: «پلنگ سیاه»، «راپسودی بوهمی»، «آسیایی
های خرپول»، «سوگلی»، «نخستین انسان»، «اگر خیابان بیل زبان داشت»، «مری پاپینز بر
می گردد»، «یک مکان ساکت» و «معاون»

بهترین کارگردانی:

مطمئنا نامزد می شوند: بردلی کوپر «ستاره ای متولد می شود»،
آلفونسو کوارون «رُما» و اسپایک لی «بلک‌ک‌کلنزمن»

شانس های نامزدی: رایان کوگلر «پلنگ سیاه»، پیتر فارلی
«کتاب سبز»، بری جنکینز «اگر خیابان بیل زبان داشت»، یورگوس لانتیموس «سوگلی»،
آدام مک کی «معاون»، پاوو پاولیکوفسکی «جنگ سرد»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

مطمئنا نامزد می شوند: کریستین بیل «معاون»، بردلی کوپر «ستاره
ای متولد می شود»، رمی مالک «راپسودی بوهمی»

شانس های نامزدی: ویلم دفو «بر دروازه ابدیت»، ایتن هاوک «اولین
اصلاح شده»، ویگو مورتنسن «کتاب سبز»، جان دیوید واشینگتن «بلک‌ک‌کلنزمن»

بهترین بازیگر نقش اول زن:

مطمئنا نامزد می شوند: گلن کلوز «همسر»، اولیویا کلمن «سوگلی»،
لیدی گاگا «ستاره ای متولد می شود»

شانس های نامزدی: یالیتزا آپاریچیو «رُما»، امیلی بلانت «مری
پاپینز بر می گردد»، ویولا دیویس «بیوه ها»، نیکول کیدمن «ویرانگر»، ملیسا مک
کارتی «تو هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟
»، رزمند پایک «یک جنگ خصوصی»

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان:

مطمئنا نامزد می شوند: «جنگ سرد»، «رُما»، «دزدان فروشگاه»

شانس های نامزدی: «آیکا»، «پرندگان مهاجر»، «سوختن»، «کفرناحوم»،
«گناهکار»، «هرگز رو برنگردان»

بهترین انیمیشن بلند:

مطمئنا نامزد می شوند: «شگفت انگیزان ۲»، «مرد عنکبوتی: به
درون دنیای عنکبوتی»

شانس های نامزدی: «جزیره سگ ها»، «میرای»، «رالف اینترنت را
خراب می کند»، «پاکوچک»، «تیتو و پرندگان»

بهترین فیلمنامه اصلی:

مطمئنا نامزد می شوند: «سوگلی»، «رُما»، «معاون»

شانس های نامزدی: «یک مکان ساکت»، «کلاس هشتم»، «اولین
اصلاح شده»، «کتاب سبز»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

مطمئنا نامزد می شوند: «بلک‌ک‌کلنزمن»، «اگر خیابان بیل
زبان داشت»

شانس های نامزدی: «تصنیف باستر اسکراگز»، «پلنگ سیاه»، «تو
هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟
»، «مرگ استالین»، «نخستین انسان»، «هیچ ردی نگذار»،
«ستاره ای متولد می شود»

محمدامین شکاری

درباره : موزیک ها و غیره

نویسندگان: مسعود کیمیایی، تیرداد سخایی
کارگردان: مسعود کیمیایی
محصول: ۱۳۶۷
***
میرزا محسن‌خان(جمشید مشایخی): هیچ‌کس تا حالا تو رو یه شب جمعه سر قبر یکی از فامیلا، حتی زنت ندیده. مرد باس گریه کردنم بلد باشه.
نوری(زنده یاد هادی اسلامی): از کجا داداش که ما بلد نیستیم؟ شاید زیادی هم بلدیم.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ؛ بخش آزاد ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در بخش هنرهای تجسمی در رشته های خوشنویسی (نستعلیق، شکسته، نقاشی خط، نسخ، تحریری، ثلث، معلی) و نقاشی، طراحی، کاریکاتور، نگارگری، پوستر، عکس، مجموعه عکس، کمیک استریپ، صنایع دستی (مصنوعات فلزی، مصنوعات چوبی، فرش و گلیم، سفال و سرامیک) آثار علاقمندان را پذیرا خواهد بود.

همچنین در بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور علاقمندان می‌توانند در رشته های اینفوگرافیک، کمیک استریپ، کاریکاتور و عکس آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

در بخش آزاد ویژه کارکنان، اعضای هیات علمی و جامعه پزشکی شرکت کنندگان می توانند در رشته های خوشنویسی (نستعلیق، شکسته، نقاشی خط)، نقاشی، کاریکاتور، پوستر و عکس به رقابت بپردازند.

بخش بین الملل ویژه دانشجویان سراسر جهان با موضوع فرهنگ سلامت تنها در رشته پوستر برگزار می شود.

ضوابط و جوایز  در بخش هنرهای تجسمی به شرح ذیل است:

*خوشنویسی  

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و شناسایی استعدادها در رشته خوشنویسی در زمینه‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، معلی، نقاشی خط و خط تحریری برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

هر متقاضی می‌تواند در هر زمینه حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

هیچ محدودیتی برای شرکت در زمینه های مختلف وجود ندارد. 

ابعاد اثر باید حداکثر ۷۰*۱۰۰ باشد. 

ترجیحاً شایسته است اثر در کاغذ مناسب و همراه قاب باشد. 

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش در هر زمینه ( نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، معلی، نقاشی خط و خط تحریری)

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*نقاشی

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته نقاشی برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

نوع تکنیک اثر، آزاد است. 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

ابعاد اثر باید حداکثر ۱۰۰*۱۲۰ باشد. 

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ترجیحاً شایسته است اثر بر روی بوم ( کاغذ ) مناسب و همراه قاب باشد. 

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش نقاشی

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی

*طراحی

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته طراحی برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

نوع تکنیک اثر، آزاد است. 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

ابعاد اثر باید حداکثر ۱۰۰*۱۲۰ باشد. 

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ترجیحاً شایسته است اثر بر روی بوم (کاغذ) مناسب و همراه قاب باشد. 

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش طراحی

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*کاریکاتور 

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته کاریکاتور برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

نوع تکنیک اثر، آزاد است.

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

ابعاد اثر باید حداکثر ۷۰*۱۰۰ باشد.

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ترجیحاً شایسته است اثر بر روی بوم (کاغذ) مناسب و همراه قاب باشد. 

استفاده از رایانه برای اجرای اثر بلامانع است.

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش کاریکاتور

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*پوستر

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته پوستر برگزار می‌شود. 

شرایط:

نوع تکنیک اثر، آزاد است. 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

ابعاد فایل ارسالی باید حداقل ۷۰*۵۰ باشد.

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ارسال فایل اصلی با رزولوشن ۳۰۰ dpi و با فرمت TIF و یا JPEG باشد.

در صورت درخواست داوران جشنواره، شرکت کننده موظف است فایل لایه باز (PSD) اثر را برای احراز هویت آن ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه فایل لایه باز اثر از داوری حذف خواهد شد. 

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش پوستر

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*نگارگری

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته نگارگری برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید.

ابعاد اثر باید حداکثر ۱۲۰*۱۰۰ باشد.

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ترجیحاً شایسته است اثر بر روی بوم (کاغذ) مناسب و همراه قاب باشد. 

استفاده از رایانه جهت اجرا ممنوع است.

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش نگارگری

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*عکس

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته عکس برگزار می‌شود. 

شرایط:

هر عکسی با هر موضوعی در هر ژانری امکان شرکت در این بخش را دارد. مانند، عکس پرتره، طبیعت، منظره، معماری، اجتماعی، قوم‌نگاری، مستند، خیابانی و … 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۴ اثر ارائه نماید. 

عکس‌ها می بایست با کيفيت ۳۰۰ DPI و حداکثر حجم فایل ۸ مگابایت، بر روی سایت جشنواره بارگذاری شوند. حداقل رزولوشن عکس‌های موبایلی باید ۱۲ مگاپیکسل باشد.

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما معذور است.

عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.

در صورتی که کیفیت آثار ارسالی برای چاپ در کتاب و نمایشگاه مناسب نباشد، اصل فایل با کیفیت بالاتر درخواست خواهد شد. در صورت عدم ارائه‌ی فایل اصلی، عکس از جشنواره حذف خواهد شد.

‌عکس‌ها باید دارای عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری و مدل دوربین مورد استفاده در هنگام بارگذاری در سایت جشنواره در قسمت توضیحات درج شوند.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

 

-جوایز بخش عکس

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

در صورت صلاحدید هیئت داوران در این بخش، امکان اهدای جایزه‌های شایسته تقدیر در موضوعات مختلف وجود دارد. 

*مجموعه عکس

اين بخش با هدف حمایت از عکاسان حرفه‌ای و اهمیت به موضوع عکاسی بصورت مجموعه عکس برگزار می‌شود. 

شرایط:

در این بخش هر عکاس می‌تواند با یک مجموعه عکس شامل ۱۲ تا ۱۵ فریم، شرکت نماید. مجموعه‌ نام‌گذاری شده و ‌عکس‌ها باید دارای عنوان باشند و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری و مدل دوربین مورد استفاده در هنگام بارگذاری در سایت جشنواره در قسمت توضیحات درج شوند.

ضروری است برای هر مجموعه یک یادداشت توضیحی در ۳۰۰ کلمه در قالب فایل word فرستاده شود.

زمان ثبت عکس‌ها، متناسب با سیاست جشنواره باید پس از بهار ۱۳۹۶ و در چهارچوب مسائل اجتماعی مربوط به ایران و ایرانیان باشد. در این بخش عکاس باید موضوع مجموعه خود را محول محور اجتماعی و یا سلامت قرار دهد. همچنین باید عکس های یک مجموعه توالی موضوعی داشته باشند. 

در این بخش عکس های موبایلی مورد تایید نمی باشند و از روند داوری خارج خواهند شد. 

 عکس‌ها می بایست با کيفيت ۳۰۰ DPI و حداکثر حجم فایل ۴۰ مگابایت به صورت فایل RAR، بر روی سامانه جشنواره بارگذاری شوند. 

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ و پانوراما معذور است.

عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.

در صورتی که کیفیت آثار ارسالی برای چاپ در کتاب و نمایشگاه مناسب نباشد، اصل فایل با کیفیت بالاتر درخواست خواهد شد. در صورت عدم ارائه‌ی فایل اصلی، عکس از جشنواره حذف خواهد شد.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش مجموعه عکس

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*پی نما (کامیک استریپ)

اين بخش با هدف تولید آثار فاخر و  شناسایی استعدادها در رشته پی نما (کامیک استریپ) برگزار می‌شود. 

شرایط:

تحویل دادن اصل اثر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، به منزله ثبت قطعی آن است. 

نوع تکنیک اثر، آزاد است. 

هر متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

این رشته ترکیبی از هنر تصویرسازی و نویسندگی است که به تصویر کشیدن داستانی را  روایت می‌کند. 

شرکت کننده می‌تواند به تشخیص خود از متن نثر یا نظم و یا داستان در اجرای خود استفاده کند. همچنین این کار می تواند به صورت تیمی متشکل از داستان نویس و تصویرگر باشد که الزاما باید نام شخص دوم هم در بخش عوامل اثر در سامانه ثبت شود، در غیر اینصورت اثر به صورت انفرادی تلقی می‌شود.

تعداد قاب پلان ( فریم ) حداقل ۶ قاب باشد.

آثار می‌توانند به صورت دستی، دیجیتال یا تلفیقی ارائه شوند و محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

هرگونه توهین به شخصیت‌ها، گروه‌های سیاسی و اقلیت‌های قومی و مذهبی موجب خروج اثر از مسابقه خواهد شد.

هیچ محدودیتی برای شرکت در زمینه های مختلف وجود ندارد. 

ابعاد اثر باید حداکثر ۷۰*۱۰۰ باشد.

همه آثار ارسالی باید دارای امضا باشند و در صورتی که قبلا تهیه شده باشد نیز باید امضا شوند. 

در صورتی که اثر تولیدی، عیناً کپی از آثار دیگر هنرمندان باشد، امتیازی را دریافت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که اثر از ایده‌ای الهام گرفته باشد امتیاز ایده و خلاقیت را نخواهد گرفت. 

ترجیحاً شایسته است اثر بر روی بوم ( کاغذ ) مناسب و همراه قاب باشد. 

استفاده از رایانه برای اجرای اثر بلامانع است.

درج رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه در پشت برگه و یا قاب اثر ضروری است.

شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد. 

-جوایز بخش پی نما (کمیک استریپ)

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

*صنایع دستی 

اين بخش با هدف حمایت از آثار و  شناسایی استعدادها در رشته صنایع دستی و در زمینه‌های فرش و گلیم، شیشه و سفال و سرامیک، مصنوعات فلزی و مصنوعات چوبی برگزار می‌شود.  

شرایط:

نوع تکنیک اثر، آزاد است. 

هر متقاضی می‌تواند در هر زمینه، حداکثر ۳ اثر ارائه نماید. 

ابعاد فرش دستبافت حداکثر به طول ۵/۱ متر باشد. 

ارسال تابلو فرش مجاز نمی باشد.

اثر نقاشی در صورتی که بر روی شیشه ی تخت اجرا شود در بخش نقاشی و در صورتی که روی شیشه  محدب، مقعر یا ظروف شیشه ای و … اجرا شود در بخش صنایع دستی، رشته ی شیشه، سفال و سرامیک ثبت ‌می‌شود.

در زمینه ی فرش و گلیم، آثاری از قبیل قلاب بافی، عروسک بافی، گیوه بافی و … مورد قبول نبوده و تنها فرش و گلیم مدنظر می باشد.

لازم است آثار در بسته بندی های خود به رشته و زمینه ی اثر، نام و شماره تماس صاحب اثر، کد اثر و نام دانشگاه اشاره کرده باشند. 

در صورتی که فیلم خواسته شده از روند تهیه اثر که باید در بازه زمانی ۳ الی ۵ دقیقه باشد از سوی شرکت کننده ثبت نشود، اثر از روند داوری خارج خواهد شد. همچنین اگر اثری مربوط به قبل از اعلام فراخوان باشد باید شرکت کننده مراحل ساخت را به صورت عملی تصویربرداری و بارگذاری کند. 

-جوایز بخش صنایع دستی در هر زمینه (مصنوعات فلزی، مصنوعات چوبی، فرش و گلیم، شیشه، سفال و سرامیک)

نفر اول؛ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی

نفر دوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی 

نفر سوم؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی

دانشجویان و علاقه مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این جشنواره به آدرس www.festivalf.ir مراجعه کنند.

 جشنواره بین المللی «سیمرغ» با شعار “سالم زیستن، هنر است” در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان ۱۳۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد شد. 

درباره : موزیک ها و غیره
صفحات سایت