سایت احمدرضا


مرجانه گلچین در گفت و گو با سایت احمدرضا بیان کرد:

گروه تلویزیون – زینب علیپور: مرجانه گلچین از آن دست بازیگرانی است که هم توانسته در کارهای کمدی و طنز مورد توجه قرار بگیرد و هم در قالب نقش های جدی. گرچه این اواخر به جز سریال «نفس گرم» اغلب حضورش را در مجموعه های طنز دیده ایم. با این وجود به دلیل توانایی که در این حرفه دارد، همواره سعی کرده تا از کارهای تکراری دوری کند که البته این خصیصه هنرمندان تئاتری است که قابلیت اجرای یک نوع کار را با بازی متفاوت دارند. با این وجود او نیز مانند هنرمندان حرفه ای این عرصه از شرایط حاکم بر بازیگری گله مند است. به خصوص از باند بازی و دسته بندی ها و عدم مدیریت هنری و فرهنگی. وی در گفت و گو با سایت احمدرضا به نکات مهمی اشاره کرد که در ادامه می خوانید:

 گویا این روزها مشغول بازی در سریال «آسمان هوای بارانی دارد» به کارگردانی شهرام شاه حسینی هستید؟
– بله البته مدتی است بازی من در این سریال تمام شده است که فکر می کنم قرار است از شبکه یک پخش شود.
 درباره نقشی که در این سریال بازی کردید هم تا جایی که امکان دارد، توضیح می دهید؟
– به همین اندازه برایتان بگویم که نقش بسیار متفاوتی است. من بعد از اینکه پشت سر هم چند کار کمدی انجام دادم که البته در دهه ۶۰ در کارهای جدی حضور داشتم، اما در سال های اخیر بیشتر طنز کار کرده بودم، ترجیح دادم تا یک فاصله کوتاهی با کارهای طنز داشته باشم و یکی دو کار جدی هم انجام بدهم.
 یعنی پیشنهاد طنز داشته باشید، فعلا نمی پذیرید؟
– نه منظورم این است که یکی دو کار طنز بازی کنم و بعد یک کار جدی هم داشته باشم. بنابراین بعد از سریال «نفس گرم» که یک نقش کاملا جدی در آن سریال بازی کردم و تجربه بسیار خوبی هم بود، بازی در «آسمان هوای بارانی دارد» را بازی کردم که اتفاقا حال و هوای بسیار متفاوتی از «نفس گرم» دارد و نقش کاملا جدی است. ضمن اینکه هم کست را خیلی دوست داشتم و هم کار کردن با آقای شاه حسینی تجربه تازه و خوبی برای من بود. امیدوارم همانطور که ما به عنوان بازگران این کار از سوژه و فیلمنامه خوشمان آمد و دوست داشتیم، هنگام پخش هم مردم دوست داشته باشند و خروجی خوبی این سریال داشته باشد تا ما سربلند باشیم.
 البته در کنار این سریال که گفتید نقش بسیار جدی و متفاوتی دارید، سریال «آرماندو» را هم که یک کار کمدی است، در نوبت پخش دارید که فکر می کنم برای شما اتفاق خوبی است که دو کار و دو نقش متفاوتی که بازی کردید، همزمان و یا با فاصله کوتاهی روی آنتن بروند؟
– بله خوشبختانه و امیدوارم که هر دو کار خروجی خوبی داشته باشند. «آرماند» هم برایم کار جالب و جذابی بود. چون درباره اتفاقاتی است که پیرامون هنرورها رخ می دهد و گمان می کنم که برای مخاطبان جذاب باشد. البته حال و هوای این کار با کارهای طنزی که انجام دادم هم متفاوت است. چون این کار زندگی ای را در خودش دارد که در واقع بین فضای فانتزی و رئال کار شده است.
 و درباره نقشی هم که در این سریال ایفا کردید می گویید؟
– بله من نقش یک هنرور سینما را دارم که درگیر مسائل و مشکلات این طبقه از هنروران می شود که همیشه آمال و آرزوهای زیادی دارد. اما معمولا به آن توجه نمی شود. البته در اثر این بی توجهی یک سری مشکلات و معضلات هم برایش پدید می آید. فکر می کنم این سریال هم قرار است از شبکه سه پخش شود. یک سریال هم با سعید آقاخانی کار کردم به نام «شب عید» که مینی سریال است و قرار بود تیرماه پخش شود که من در یکی از اپیزودهای این کار بازی کرده ام.
 بسیاری از بازیگران هم نسل شما و به خصوص خانم های هنرمند گله مند هستند که برخلاف سینما و تلویزیون آمریکا و اروپا که معمولا برای بازیگران میانسال نقش های جذابی نوشته می شود و معمولا محوریت داستان هستند، اما در سینما و تلویزیون ما این اتفاق نمی افتد و معمولا بازیگران میانسال در حاشیه قرار دارند. نظر شما در این باره چیست؟
– من در مورد خودم می توانم بگویم که هیچ وقت این اتفاق نیفتاده است و من در این چند سال نقش های محوری را بازی کرده ام و به غیر از چنین نقش هایی کار نکرده ام. البته نه به لحاظ اینکه به نقش طولی نگاه کنم. کیفیت و میزان تاثیرگذاری نقش در کار برایم همواره مهم بوده است. اما گله ما از این است که بچه هایی که در تلویزیون کار می کنند، این است که با وجود اینکه عده ای از انها هم وارد سینما شده و توانسه اند موفق هم باشند، دسته بندی هایی انجام می دهند و مرزی بین بازیگران سینما و تلویزیون قرار می دهند. البته این تعبیر محترمانه اش است. البته غرض ورزانه ترش را بخواهیم نگاه کنیم، خیلی به صورت تیمی کار می کنند. آن هم به شکلی که کسی نمی تواند به این تیم راه پیدا کند! البته من مثالی را درباره خودم می زنم که در این چند سالی که کار می کنم، همیشه در جشن ها و جشنواره هایی که برای مخاطبان گرفته شده است، من رتبه بالایی از مخاطبان گرفته ام. بنابراین من به عنوان بازیگری که می توانم مخاطب را جذب تلویزیون کنم، چرا نباید در سینما کار کنم.
 یعنی پیشنهاد سینمایی ندارید؟!
– اگر هم می شود، آنقدر چنگی به دل نمی زند که بتوانم قبول کنم. بنابراین به هیچ عنوان در سینما کار نمی کنم، چون پیشنهاد خوبی ندارم و متاسفم این را می گویم که باعث گله گذاری اغلب دوستان ما شده که یک فضای نا عادلانه ای را به وجود آورده اند.
 اتفاقا این مسئله باعث از دست دادن مخاطب هم می شود.
– بله یک تعداد بازیگر که مدام از این کار به آن کار می روند، باعث دلزدگی مخاطب هم می شود. چون برای رعایت کردن رنگ و لعاب و هارمونی باید تنوع شخصیت و بازیگر هم در کارها داشته باشی. آن هم بازیگرانی که سالهاست در این حرفه فعالیت می کنند. البته اصلا این مطلب را درباره خودم عرض نمی کنم. این حرف همه بازیگرانی است که سالهاست در سینما و تلویزیون و تئاتر فعالیت می کنند. سریال ها و فیلم ها آنقدر شبیه به هم هستند و شخصیت ها هم شبیه به هم و یا تکراری هستند که من دلم نمی خواهد سینما بروم.
 فکر می کنید این مسائلی که عنوان کردید، فقط به عدم مدیریت درست فرهنگی ما برمی گردد و یا سلیقه دوستان تهیه کننده و کارگردان که برخی از آنها در این زمینه کم لطفی می کنند؟
– پاسخ شما را باید اینگونه بدهم که یک فضای من بمیرم تو بمیری بین دوستان بازیگر ما وجود دارد که دارند با این شیوه کار را پیش می برند. یعنی می گویند این سفره ای که پهن شده، اجازه بدهیم همین افرادی که هستند، حضور داشته باشند و مهمان غریبه ای را دعوت نکنیم! یعنی برخوردشان با ما مثل یک مهمان غریبه است که اصلا نگاه درستی نیست. انگار که ما متعلق به این سینما و تلویزیون نیستیم! اتفاقا نکته جالب این است زمانی که من کار می کردم، خیلی از دوستانی که الان هستند، آن زمان وجود نداشتند. اما متاسفانه فضایی را به وجود آورده اند که اصلا اجازه ورود به ما را در این حیطه نمی دهند. البته من باز هم جزو خوش شانس ها هستم که سالی یک سریال را بازی می کنم. اما دوستانی هستند که به لحاظ معیشتی دچار مشکلاتی هستند! از این رو باید گفت مدیران هم قطعا در جریان این امور هستند و دوست دارند فقط همین تعداد کار کنند!
 این شرایطی که بیان کردید، مختص سینماست و یا تلویزیون هم به این سمت و سو رفته است؟
– همین تیمی که در سینما کار می کنند، به طور چرخشی به تلویزیون می روند و کار می کنند و از آنجا هم تئاتر می روند! آن هم با دستمزدهای کلان که باعث مس شود بازیگر بنده خدایی که با دستمزد ناچیز هم تئاتر کار می کرد، همان هم نصیبش نشود.
 با این حساب این معضل به تئاتر هم ورود کرده است!
– بله متاسفانه در تئاتر های خیلی گردن کلفت هم همین افراد بازی می کنند! من اصلا در لفافه صحبت نمی کنم. چرا آقا و یا خانم بازیگر سینما که با دستمزدهای کلان کار می کنند، تئاتر هم کار می کند؟
 خب البته شاید به این دلیل است که بازی روی صحنه تئاتر برای برخی بازیگران سینما به نوعی ژست فرهنگی است و با این کار به دنبال اعتبار بخشیدن به کار خود هستند!
– البته چند نفری که شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد، توانایی اجرای تئاتر را دارند. اما برای برخی واقعا کار مشکلی است. چون نه بیان و فیزیک درستی برای تئاتر دارند و نه از توانایی برای بازی روی صحنه برخوردارند. چون بازیگری تئاتر جای شوخی نیست و مجالی برای آزمون و خطا ندارد. در سینما و تلویزیون شاید بتوانند موفق باشند، اما در تئاتر و زمانی که روی صحنه هستی، فقط داشته هایت به کمکت می آید. در واقع باید بازیگر به معنی واقعی باشی تا بتوانی روی صحنه و مقابل صدها چشم که نگاهت می کنند، بازی کنی. اما متاسفانه همین گروه بندی هایی که عرض کردم، با همان تیم از سینما به تلویزیون و تئاتر هم می روند و جالب تر اینکه این افراد خودشان را آدم های خیری هم معرفی می کنند! در صورتی که باعث می شوند کسب و کار دوستان و همکارانشان به این شکل دربیاید و باعث شود که عده ای خانه نشین شوند و یا در امرار معاش روزانه شان در بمانند!
 اتفاقا صحبت هایی را که بیان کردید، درد دل اغلب هنرمندان حرفه ای است که شرایط موجود با آنها ناسازگار است.
– بله من شنیدم که دوستان بازیگر خانم می گویند برویم مترو دستفروشی کنیم و یا آقایان بازیگر می گویند راننده آژانس شویم! اما هیچ گوش شنوایی وجود ندارد. من در برنامه های تلویزیونی که دعوت می شوم و در مصاحبه هایم این نکات را بیان کرده ام، اما هیچ گوش شنوایی به درد دل بازیگران گوش نمی دهد و جالب تر اینکه هیچ عکس العملی هم نشان نمی دهند. پس یعنی می خواهند که شرایط بدین گونه باشد! این واقعا ناعادلانه است.
 بله شنیده ام که هیچ نهاد و سازمانی هم پاسخگو نیست!
– بله. من برای چه باید حق عضویت خانه سینمایی را بدهم که از حقوق اجتماعی من دفاع نمی کند! حتی هنگام برگزاری جشنواره فجر بدترین سانس ها را در اختیار ما قرار می دهند و به ما بی احترامی می کنند! من اگر این مسائل را عنوان کردم، به خاطر خودم نگفتم و از طرف همه همکارانم صحبت کردم. امیدوارم این صحبت ها به گوش کسانی که باید برسد و تاثیر گذار باشد.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا، شبکه نمایش تابستان امسال، با نگاهی بین‌المللی و تحت عنوان “سینمای ملل” گلچینی از سینمای کشورهای مختلف جهان را پخش می کند.

 برهمین اساس از شنبه این هفته، ۳۰تیرماه، ۷ اثر برگزیده از آثار سینمای ژاپن در جدول پخش شبکه نمایش قرار گرفته و هر روز ساعت ۱۹ از آنتن این شبکه پخش می شوند.

فیلمهای سینمایی شبح جنگجو، کابه مادر ما، کوایدان، خانواده بی نظیر، پینگ پونگ، پدران و پسران و زمانی که آخرین شمشیر کشیده می شود به ترتیب تا جمعه ۵مرداد ماه روی آنتن می روند.

درباره : موزیک ها و غیره

تازه ترین سریال شبکه دو سیما، «پدر» به نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی است که دوشنبه شب نخستین قسمت از آن روی آنتن رفت و قابل قبول ظاهر شد.
روایت غیرخطی در سینما و تلویزیون دنیا، پدیده ای مرسوم و مورد استفاده است اما در ایران به خصوص در تلویزیون کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و نویسندگان مجموعه های تلویزیونی ترجیح می دهند با روایتی خطی قصه هایشان را از الف تا ی برای مخاطبان تعریف کنند و کمتر علاقه ای به جابجایی حروف الفبا و زمان رخ دادن اتفاقات داستانشان دارند. از اسفند ماه تاکنون براساس خبرهایی که از سریال «پدر» منتشر می شد، از خلاصه داستان آن گرفته تا گفتگوی بازیگران و عوامل می شد اینطور پیش بینی کرد که باز هم با چنین اثری روبرو هستیم و با فرارسیدن زمان پخش بحثمان بر سر این خواهد بود که آیا سریال توانسته در همین مسیر از نظر فرم تکراری و بسیارتجربه شده موفق عمل کند یا خیر اما تماشای نخستین قسمت «پدر» پیش فرضهایمان را به هم ریخت.
حامد عنقا فیلمنامه نویس شناخته شده ای که پس از آزمودن حوزه های مختلف کار هنری، حالا در عرصه تهیه کنندگی سریال نیز فعالیت می کند و در همین اول کاری با مضیقه های مالی بسیار و حمایت محدودی روبرو بوده، در اولین قسمت فیلمنامه جدیدش، همه آنچه را که می توانست اساس و بنیاد و دلیل کشش پیدا کردن ۳۰ قسمت سریال باشد برای مخاطبانش رو کرد! او تقریبا تنها کسی است که سالها است قصه هایش را به صورت غیرخطی تعریف می کند و ریسکی را که کمتر در سیما تجربه می شود، هر بار به جان می خرد. آن هم برای نقل مفاهیم مذهبی و انقلابی که طوری روایت می شوند که برای مخاطب بی علاقه به این مفاهیم نیز دلنشین جلوه می کند. چه قصه انقلابی باشد و «انقلاب زیبا» تولید شود، چه مذهبی باشد و با «تنهایی لیلا» مخاطبان را جذب کند.
سریال «پدر» با فضای دانشگاه و عشق یک دختر مدرن به پسری مذهبی شروع نشد تا پس از هفته ها سرانجام این دو به هم برسند و قصه به اصطلاح هپی اند شود! بلکه همه اتفاقات (که البته بنا است به مرور در فلش بک ها چگونگی شان روایت شود) رخ داده و حالا با بیوه زن جوانی طرف هستیم که خاطرات زندگی اش پشت سر هم برایش تداعی می شود و در پایان قسمت نخست هم سر از بازداشتگاه درمی آورد!
حالا ما هم با داستان روایت نشده ای که گذشته او است روبرو هستیم؛ کنجکاویم بدانیم این دختر عاصی سر به هوا که تفریحات خطرناکی با هم دانشگاهی هایشان دارد و البته دل خوشی از خانواده اش ندارد، چطور و چگونه عاشق پسری مذهبی می شود و خانواده او را بیشتر از بستگان خود دوست می دارد؟ چطور پدر و مادرش را از دست می دهد و چطور عزادار همسرش می شود و چرا برای همه این اتفاقات خود را مقصر می داند؟ و هم سوالاتی درباره ادامه زندگی او توی سرمان چرخ می زند؛ قرار است او تا کی در زندان بماند؟ سرنوشت او چه خواهد شد و سرانجام روی خوش به فرزندش نشان می دهد یا…
بهرنگ توفیقی پس از چند تجربه ساخت سریال حالا در هشتمین اثرش امضای خود را تثبیت کرده و از نوع قاب بندی ها و حرکات دوربین می توان ردپای او را احساس کرد و به نظر می رسد بنا است پخته ترین کارگردانی او را شاهد باشیم. او پس از «انقلاب زیبا» حالا ترکیب مناسبی را با عنقا شکل می دهد و قصه و کارگردانی عناصری جدا از هم نیستند. از نقش موسیقی در شکل گیری حس و حال «پدر» نیز نباید غافل شد، موسیقی چه در صحنه های شرو شور گذشته و چه در لحظات تلخ و رخوت آلود حال، به درستی ایفای نقش و بر احساس صحنه تاکید می کند.
و اما اگر بنا باشد از بازیگران سریال بگوییم در وهله نخست بازیگر ناآشنایی را می بینیم که نداشتن هیچگونه پیشینه ای از او در نقشهای دیگر، بیش از هرچیز به باورپذیرتر شدن نقش لیلا با بازی ریحانه پارسا می انجامد. مخاطب به سادگی او را به عنوان لیلا می پذیرد و با او همدل می شود؛ اتفاق مثبتی که سریال را از خطر ایفای نقش مکرر بازیگران تکراری در نقشهایی که به آنها شهره شده اند اما دیگر حتی به سن و سالشان نمی خورد، دور می کند. شاید نیما رئیسی در یکی از مصاحبه هایش بیراه نگفته باشد که پارسا یکی از تلنت های بازیگری در سینما و تلویزیون خواهد بود و در ادامه بیشتر از او خواهیم شنید.
به جز این بازیگر تازه کار، «پدر» مهدی سلطانی را به عنوان برگ برنده با گریمی تازه رو می کند؛ هاشم خان سریال شهرزاد که به جرات می توان او را جزو محبوب ترین بازیگران مرد در سالهای اخیر نامید و نقش محوری او در سریال به خودی خود بخش عمده ای از علاقمندان او را نیز جذب شبکه دو سیما خواهد کرد. در محبوبیت لعیا زنگنه و یادآوری او با نقشهای خاطره انگیز نوستالژیک نیز که نمی توان گذشت.
در بین دیگر هنرمندان «پدر» نیز مسعود فروتن کارگردان تلویزیونی پیشکسوت و مجری سالهای اخیر تلویزیون، برای نخستین بار به عنوان بازیگر مقابل دوربین قرار گرفته که جذاب است. اما سریال تعدادی بازیگر جوان هم دارد که از نام آشنایان عرصه تئاتر هستند و حالا به تصویر رسیده اند، یا مثل سینا مهراد پس از نقشهای کوچک، نقش اصلی ایفا می کنند و حضورشان در کنار بازیگرانی چون نیما رییسی، مجید مشیری، کاوه خداشناس، اکبر رحمتی، مژگان ترانه، الهام طهموری و بیژن امکانیان ترکیب متنوعی از بازیگران کارکشته، شناخته شده و جویای نام را در سریال تکمیل می کند.
و اما پایان بندی سریال با صدای دلنشین علیرضا قربانی را نیز نباید از قلم انداخت؛ خواننده محبوب موسیقی سنتی که صدای گیرایش می تواند به مجموعه عوامل موفقیت آمیز سریال «پدر» اضافه شود. این سریال را شنبه تا چهارشنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما تماشا کنید. ساعات بازپخش «پدر» ۰۱:۳۰ بامداد، ۱۲:۰۰ و ۱۶:۱۵ روز بعد است، ضمن اینکه پنجشنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ نیز خلاصه قسمتهای هفته پخش خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

مصطفی رزاق‌‌کریمی عضو هیات داوران با بیان این مطلب درباره جشنواره ایثار گفت: «دوستانی که آثارشان را برای این جشنواره فرستاده بودند با تحقیق میدانی بیشتر می‌‌توانند برای خود مشخص کنند که چه مسیری را می‌خواهند بروند. تحقیق میدانی این مسیر را به طور کامل برای آنها روشن می‌کند. اگر کارگردان تنها با ذهنیت خود پیش برود، درصد خطای زیادی خواهد داشت اما با پژوهش و تحقیق می‌تواند این درصد خطا را کاهش دهد.»

او با تاکید بر اینکه موضوعات فیلم‌های حاضر در جشنواره پتانسیل زیادی برای کار داشت، توضیح داد: «به نظر من می‌توان برای تولید آثار در این جشنواره خیلی بیشتر می‌توان کار کرد. بسیاری از موضوعاتی که برای فیلم‌های این جشنواره انتخاب شده بود موضوعات خیلی خوب با پتانسیل بالایی بودند. اما بعضا در پرداخت ضعف وجود داشت. اگر فیلمسازان جوان در ابعاد مختلف از جمله پژوهش و نوشتن فیلمنامه مشاور داشته باشند،  حتما نتیجه بهتری می‌گیرند. فیلمسازان نباید فقط با استفاده از تصاویر آرشیوی فیلم بسازند. بعضی از مستند‌ها در جشنواره چندپاره بودند و فیلمسازان باید روی میز تدوین بیشتر کار کنند.»

رزاق‌کریمی با اشاره به اینکه فیلمسازان باید فیلم‌های موفق را الگوی کار خود قرار دهند، گفت: «کار در مناطق جنگی سخت است اما به فیلمسازان جوان توصیه می‌کنم، آثاری که در زمینه ایثار و شهادت ساخته شده را ببینند. در این زمینه پیشنهاد می‌کنم به تماشای فیلمی به نام «پل» بنشینند که ساخته فیلمسازی به نام امیرحسین نوروزی است. او در حال حاضر در حال ساخت فیلمی درباره سردار شهید همدانی است. او برای ساخت فیلم‌هایش تا نزدیکی‌های جبهه داعش رفته و حتی ترکش هم خورده اما در نهایت فیلمش را ساخته است. در مواردی که نتوانسته به مناطق جنگی برود با پرداخت ماهرانه توانسته موضوع را مدون کند. این فیلم پژوهش خوبی دارد و یکدست است. فیلمسازان با تماشای چنین فیلم‌هایی می‌توانند الگوی خوبی بگیرند.»

درباره : موزیک ها و غیره

نویسنده و کارگردان: مسعود کیمیایی
محصول:۱۳۸۵
***
فرشته (لعیا زنگنه): چرا شما با زنت تو خیابون دو قدم جلوتر می‌ری اما با عشقت شونه به شونه و غیرتی؟

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا، «حسین اسحاقی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اعلام کرد: دولت تدبیر و امید با توجه به خواسته مردم جنوب کرمان، سینماهای این منطقه را که بیش از یک دهه تعطیل بودند؛ فعال نمود.

وی  افزود:‌ با توجه به اسقبال مردم جنوب استان کرمان از سینما و علاقه مندی بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش سینما، در این دولت ، سینما های جنوب کرمان به بخش خصوصی واگذار شد.

این مدیر فرهنگی یادآور شد: در جنوب کرمان سینماهای ثابت در شهرستان های جیرفت و کهنوج با ۷۲۶ صندلی و سینماهای سیار در شهرهای درب بهشت، رودبارجنوب، عنبرآباد و قلعه گنج در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از فیلم های اکران شده در سینماهای جنوب کرمان، بیان داشت: با راه اندازی مجدد سینماهای این منطقه در دولت تدبیر و امید، بیش از ۵۰ فیلم اکران شده است که استقبال کم نظیر شهروندان را به همراه داشته است.

اسحاقی خاطرنشان کرد: در جنوب کرمان، فیلم به وقت شام بیشترین فروش را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به علاقه شهروندان جنوب کرمان به حوزه فیلم و سینما، افزود: طرح چهارشنبه های سینمایی جنوب کرمان با اکران فیلم هایی در برخی مساجد این منطقه در حال اجرا است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه به آموزش رشته های هنری در جنوب استان همواره توجه ویژه ای می شود، افزود: موسسه آرمین فیلم جیرفت، در زمینه آموزش و ساخت فیلم فعالیت دارد که توانسته با انجام فعالیت های سینمایی موثر، گام مهمی در شناساندن سینما و فعالیت های سینمایی در منطقه بردارد.

وی با اشاره به علاقه مردم جنوب کرمان به سینما و فعالیت های سینمایی، تصریح کرد: راه اندازی سینما در جنوب کرمان توانسته، در ارتقاء فرهنگ موثر باشد.

اسحاقی با اشاره به پتانسیل های جنوب کرمان بیان داشت:حمایت از بخش خصوصی، آموزش هنرمندان و فیلم سازان، برگزاری جشنواره ها و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و هنری  از جمله برنامه هایی هستند که شکوفا کردن پتانسل هنری این منطقه را به دنبال دارند.
وی توسعه و تجهیز سینماهای جنوب کرمان را از برنامه های آتی اداره کل فرهنگ و ارشاد جنوب خواند و بیان داشت:توجه به حوزه سینما در جنوب کرمان می تواند این منطقه را به قطب سینمای جنوب شرق کشور تبدیل نماید.

درباره : موزیک ها و غیره

سایت احمدرضا، گروه سینمای جهان:همان طور که پیش بینی می شد قسمت سوم انیمشین پرطرفدار «هتل ترانسیلوانیا» به صدر آثار پرفروش سینماهای آمریکای شمالی صعود کرد اما برخلاف برخی ملاحظات و محاسبات، برتری اقتصادی اش بر «آسمانخراش» جدیدترین فیلم پرماجرا و اکشن دنیا که رل اول آن را دوواین جانسون بازی می کند، به حد قابل ملاحظه ای رسید و برای «Sky Scraper» رتبه ای بالاتر از سومی و ارقام فروشی بسیار اندک تر به ثبت نرسید.
رقمی که «هتل ترانسیلوانیا۳» را در صدر آثار سودساز سینماهای آمریکای شمالی نشاند ۱۸۳/۴۴ میلیون دلار بود و اگر قیاس بین این رقم و مبلغ «آغاز اکران» قسمت نخست این کارتون صورت پذیرد، می بینیم که ارقام حاصله چندان از یکدیگر دور نیست.
هتل ترانسیلوانیا از مصادیق بزرگ کارتون هایی است که در دهه های اخیر براساس سلایق مخاطبان ساخته شده و خط و خطوط کارش چیزی است که استودیوها به این نتیجه رسیده اند که به بهترین شکل خواسته های علاقمندان و دوستداران انیمیشن ها را تأمین می کند.
از موج اول تا امواج بعدی
موج بزرگ ارائه مستمر کارتون های موفق از نسل ۱۹۸۹ و با پری دریایی کوچک آغاز شد و این روند ابتدا با عرضه سه تا چهار کارتون بزرگ و پرهزینه در هر سال سپری شد اما به آرامی و به سبب توفیق های مالی عظیم به ۸ تا ۱۰ فیلم در سال افزایش یافت و هتل ترانسیلوانیا از آنها است که باید محصول موج های بعد از موج نخست انیمیشن سازی تلقی شود. بررسی ها نشان داده است از بینندگان هفته نخست این کارتون شیک و در عین حال پرتحرک، ۵۲ درصد زن و ۴۸ درصد مرد بوده اند و ۴۶ درصد از کل تماشاگران زیر ۲۰ سال سن داشته اند با اینکه هنر کارتون سازی به گونه ای مدیون والت دیسنی این استودیوی ۹۰ و اندی ساله است و در سه دهه اخیر شریک پراستعدادش یعنی پیکسار این معادله را کامل کرده، اما ابعاد توفیق کارتون ها به حدی رسیده که سالها است کمپانی های دریم وورکز، فاکس و کلمبیا هم بخش های انیشمین سازی خود را فعال ساخته اند و سالی نیست که در آن حداقل یکی- دو کارتون بسیار خوب از جانب این استودیوها روانه بازار نشود و به گونه ای شانه به شانه محصولات عالی و استثنایی والت دیسنی و پیکسار نساید. ابعاد محبوبیت و توفیق انیمیشن ها را می توانید در جداول امسال و به واقع هر هفته پرفروش های سینماهای آمریکا و سایر نقاط جهان بیابید. آنجا که کمتر هفته ای حداقل یک فیلم کارتونی موفق را در جمع درآمدسازان این هنر پیدا نمی کنید.
دوری دوواین جانسون از اهدافش
اگر تنزل یک پله ای کمیک استریپی «مرد مورچه ای و زنبور» پس از فقط یک هفته صدرنشینی واقعه ای قابل پیش بینی با احتساب به نمایش درآمدن ورسیون تازه «هتل ترانسیلوانیا» بود، سوم شدن فیلم اکشن و پرتحرک و سرشار از هیجان و دلهره «آسمانخراش» نوعی شکست برای آن و دور ماندن دوواین جانسون از اهدافش تلقی شده است. این فیلم اگر چه ۵/۲۵ میلیون دلار پولسازی کرد اما این کار در سطح ۳۱۱۵ سالن در آمریکا و کانادا دستاورد مهم و رقم بالایی به شمار نمی آید و از طرف دیگر بودجه فراوان ساخت فیلم که به رغم پرهیز سازندگان فیلم از اعلام رسمی مخارج تولید ظاهراً از ۹۰ میلیون دلار هم فراتر می رود سبب می شود کمبودهای این رقم بیشتر به چشم بخورد و هرگونه سود و منفعتی را برای این فیلم لااقل در خاک آمریکا و دست کم در دو- سه هفته نخست اکران دور از ذهن نشان می دهد و چنین امری را منتفی می سازد ولی سازندگان «آسمانخراش» به لطف استقبال بیشتری که از این فیلم در خارج از مرزهای آمریکا صورت پذیرفته، به جبران نقص مذکور امیدوارند و بر این باورند که رقم کلی فروش «Sky Scraper» در معادلات نهایی به آسانی از ۵۰۰ میلیون دلار سر خواهد زد.
ناگفته نماند که فیلم تازه «آسمانخراش» به گونه ای بازسازی یا مدرن سازی «آسمانخراش جهنمی» فیلم معروف و پرفروش سالهای میانی دهه ۱۹۷۰ هالیوود نیز به شمار می آید و پرواز هتل ترانسیلوانیا بر فراز این آسمانخراش مشتعل را با ارزش تر می سازد.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صبا ، سریال «بازی نقاب‌ها» به کارگردانی سیروس حسن پور و تهیه کنندگی علی مهام این روزها در مراحل آخر تصویربرداری خود قرار دارد.

لیلا برخورداری بازیگر سریال «بازی‌ نقاب‌ها» در خصوص آخرین وضعیت تصویربرداری این سریال به «صبا» گفت : تصویربرداری این سریال حدود ۷ماه پیش شروع شده است و این روزها در لوکیشن‌های انتهایی خود قرار دارد و حدود ۲ هفته دیگر تصویربرداری آن به پایان می‌رسد.

بازیگر این سریال در خصوص موضوع فیلم ادامه داد: «بازی نقاب‌ها» یک ملودرام عاشقانه است و در این سریال آداب و سنن مردم بندر ترکمن به تصویر کشیده است، چون بحث قومیت مطرح است که بسیار مهم است. این سریال حدود ۴۰ قسمت دارد و برای پخش از شبکه دوم سیما در حال آماده شدن است.

گفتنی است؛ در این سریال بازیگرانی مثل آزیتا حاجیان، جعفر دهقان، منوچهر آذر، بابک انصاری، سیما خضرآبادی، رزیتا
غفاری، مهرداد ضیائی، لیلا برخورداری و … به ایفای نقش پرداخته‌اند.

درباره : موزیک ها و غیره

به گزارش صنعت نویس، ویژگی‌های اثرگذار در محاسبه شاخص “ساخت کشور” شامل کیفیت، استانداردهای ایمنی، قیمت مناسب، ‌ منحصر به فرد بودن، طراحی‌ عالی، استفاده از فناوری پیشرفته، ‌اصالت کالا، پایداری و سازگانی با محیط زیست و نیز تولید منصفانه است که با هدف بررسی شهرت و محبوبیت محصولات کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۱۷ برای ۴۹ کشور و نیز اتحادیه اروپا محاسبه شده است که به طور کلی ایران در ارزیابی کالاهای ۵۰ کشور با امتیاز شاخص ۲۷ در رتبه ۵۰ قرار دارد و محبوبیت کالاهای ایرانی براساس ویژگی‌های ارزیابی در مقایسه با سایر کشورها کمتر از حد متوسط است.

این نکته قابل ذکر است که محدود بودن تعداد کشورهای ارزیابی شده از عواملی است که می‌تواند بر رتبه کشورمان اثرگذار باشد. همچنین وجود نام ایران در بین ۵۰ کشور ارزیابی شده گویای شناخت نسبی مصرف کنندگان برچسب “ساخت ایران” است که می‌تواند وجه مثبتی در این گزارش باشد.

درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین ۵۲ کشور دنیا در سال ۲۰۱۷ به گونه‌ای است که کالاهای ساخت ایران با ۴۱ درصد دارای بیشترین میزان محبوبیت در کشور پاکستان هستند. پس از آن ویتنام و بحرین با ۳۵ درصد، چین با ۳۳ درصد، هندوستان با ۲۹ درصد، ‌مالزی با ۲۷ درصد، اکوادور با ۲۵ درصد، مکزیک با ۲۴ درصد و شیلی و آمریکا با ۲۳ درصد قرار دارند.

پس از این کشورها، کالاهای ساخت ایران در کشورهای کنیا با ۲۲ درصد، سنگاپور، کانادا و ونزوئلا با ۲۱ درصد، پرتغال و فیلیپین با ۲۰ درصد، ‌ ترکیه، آرژانتین، ‌انگلستان و روسیه با ۱۹ درصد، ‌مراکش و پرو با ۱۸ درصد دارای بیشترین محبوبیت هستند.

همچنین دانمارک، هلند، اندونزی، رژیم اشغالگر قدس با ۱۷ درصد، برزیل و سوئیس با ۱۶ درصد، هنگ‌کنگ، سوئد و نروژ با ۱۵ درصد، عربستان با ۱۴ درصد، کلمبیا، ‌ایتالیا، ژاپن، ‌تایوان و کره‌ جنوبی با ۱۳ درصد، ‌اتریش با ۱۲ درصد، ایرلند و تایلند با ۱۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت و بنابر گزارش موسسه statista (یکی از موسسه‌های پیشرو در حوزه آمار)، در این بین اما کشورهای فرانسه با سه درصد، ‌اسپانیا، ‌اوکراین و الجزایر با چهار درصد، آلمان، مصر و آفریقای جنوبی با شش درصد، یونان و بلژیک با هشت درصد و امارات، استرالیا و لهستان با ۹ درصد کشورهایی هستند که کمترین درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در آن‌ها طی سال گذشته وجود دارد.

طراحی منحصر به فرد و نگاره‌های زیبا و کیفیت و دوام فرش ایرانی و صنایع دستی، طعم و عطر زعفران داخلی و کیفیت و تنوع پسته ایرانی از دلایل گرایش مصرف کنندگان جهانی و داخلی به مصرف این محصولات است همچنین خاویار و خرمای ایرانی از محصولات منحصر به فرد در بازار بین‌المللی به شمار می‌رود.

بسیاری از لوازم خانگی ایرانی ازجمله لوازم سرمایشی و گرمایشی همانند کولر، بخاری و آبگرمکن‌های برقی و گازی، اجاق گاز و چرخ خیاطی به دلیل کیفیت و دوام و خدمات پس از فروش و رعایت استانداردهای ایمنی در سبد انتخاب مصرف کنندگان ایرانی قرار گرفته‌اند و محصولات ساختمانی نظیر انواع کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی، سیمان و محصولات فولادی عمدتا مصارف داخلی دارند. از سوی دیگر در کالاهایی نظیر محصولات نساجی، الکترونیکی و خودرو تمایل بیشتر مصرف کنندگان به خرید کالاهای خارجی در صورت وجود در بازار است.

به طور حتم با ارتقای سطح تعلق خاطر مصرف کنندگان داخلی به نماد ساخت ایران، واحدهای صنعتی و تولیدی ایرانی دارای مزیت در بازار جهانی با رغبت بیشتری به سمت دستیابی به بازارهای خارجی حرکت کرده و با سرمایه گذاری در سطوح مختلف تولید محصولاتی متناسب با سلیقه مصرف کننده خارجی تولید و عرضه می‌کند.

 

57713185.jpg

22.jpg

 

منبع:ایسنا

درباره : موزیک ها و غیره

اکران مردمی فیلم سینمایی «سریک» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهاره افشاری پنجشنبه ۲۸ تیر با حضور علیرضا جهانبخش (بازیکن تیم ملی ایران) و بهاره افشاری (تهیه کننده و کارگردان) با استقبال مردم در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد.

به گزارش رسیده، در این مراسم پیش از اکران فیلم، علیرضا جهانبخش ضمن خوشامد گویی به حاضران در سالن گفت: خیلی خوشحالم که در کنار شما هستم با وجود اینکه زمان محدودی در ایران هستم و فردا باید بروم اما تمام تلاش خودم را کردم تا در جمع شما حاضر شوم. از آنجایی که از رده های پایه با سردار آزمون هم بازی و هم تیمی بودم از میزان علاقه اش به سوارکاری و سریک خبر داشتم وقتی حرف «سریک» به میان آمد برای خودم خیلی جالب بود چرا که یکی از آرزو های بزرگ‌ سردار برآورده شد. بسیار دوست داشتم در جمع شما که برای تماشای «سریک»، یکی از بزرگترین آرزو های سردار آمدید حضور پیدا کنم. من خیلی نمی توانم در خصوص خود مستند صحبت کنم، چون در حیطه کاری من نیست اما با این همه وظیفه خودم دانستم در جمع شما باشم و امیدوارم از دیدن «سریک» لذت ببرید.

پس از آن بهاره افشاری کارگردان و تهیه کننده «سریک» بیان کرد: از لطف شما ممنونم که بدون هیچ تبلیغاتی از فیلم ما حمایت می کنید. این نکته را هم بگویم که علیرضا جهانبخش تنها دو روز در ایران حضور داشت اما بخاطر شما و قولی که داده بود در این جمع حضور داشته باشد از دیدن مادر خود گذشت و به اینجا آمد و این برای ما افتخار بزرگی است.

به دنبال اکران موفق «سریک» در هفته های قبل، شب گذشته نیز این فیلم مستند با استقبال بسیار مردم در پردیس سینمایی کوروش به نمایش درآمد.

این مستند که در حال حاضر در گروه هنر و تجربه اکران است به زندگی سریک اسب مسابقه سردار آزمون می‌پردازد و به موازات آن زندگی صاحب سرشناسش را به تصویر می‌کشد.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره
صفحات سایت