سایت احمدرضا


رسانه

به گزارش «صبا»؛ فعالان نشریات دانشجویی
که آثار و نشریات آنها در بازه زمانی اول اسفندماه ۹۵ تا ۳۰ آذرماه جاری
منتشر شده است، با مراجعه به سامانه جشنواره به نشانی www.titr11.ir می
توانند نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.
بازه انتشار
نشریات تا ۱۵ آبان ماه اعلام شده بود که این زمان به ۳۰ آذرماه تغییر یافت و
امکان ویرایش آثار و نشریات ارسال شده در سامانه جشنواره فراهم شد.
در
جریان ثبت نام یازدهمین دوره جشنواره نشریات دانشجویی، رسته نشریات زبان
های خارجی در بخش نشریات برتر ایجاد شد و مدیران مسئول تمام نشریات
دانشجویی که به زبان های خارجی منتشر می شود، امکان ثبت نام و ارسال نشریه
دارند.
جوایز در نظر گرفته شده برای بخش نشریات برتر شامل جایزه نقدی به
مبلغ دو و نیم میلیون تومان برای رتبه اول، دو میلیون تومان برای رتبه دوم
و یک و نیم میلیون تومان برای رتبه سوم خواهد بود.
در بخش آثار برتر
برای رتبه اول یک میلیون تومان، برای رتبه دوم ۸۰۰ هزار تومان و برای رتبه
سوم ۶۰۰ هزار تومان جایزه نقدی اعطا می شود.
در بخش فضای مجازی، مبلغ دو
و نیم میلیون تومان برای رتبه اول، دو میلیون تومان برای رتبه دوم و یک و
نیم میلیون تومان برای رتبه لحاظ شده است.
در بخش آثار ویژه به رتبه اول
دو و نیم میلیون تومان، به رتبه دوم دو میلیون تومان و به رتبه سوم یک و
نیم میلیون تومان اختصاص خواهد یافت.
در بخش نویسندگان برتر، دو میلیون
تومان برای رتبه اول، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای رتبه دوم و یک
میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز به رتبه سوم اعطا می شود.
در بخش توالی انتشار مبلغ دو و نیم میلیون تومان به برگزیده اختصاص می یابد.

درباره : موزیک ها و غیره

بخش علمی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی برگزیدگان بخش مقالات این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش رسیده، در بخش علمی جشنواره قصه گویی به دبیری دکتر علیرضا حسن زاده، ۲۶۹عنوان مقاله به دبیرخانه ارسال شد که از این بین ۵۰ مقاله توسط هیات داوران انتخاب شد و پس از آن ۱۴ مقاله به مرحله دوم راه یافت. دکتر محمد گودرزی دهریزی، دکتر مینا ذاکر شهرک و دکتر نگین صدری زاده به عنوان داوران بخش علمی پس از بررسی این آثار، ۶ عنوان مقاله را به عنوان مقالات برتر معرفی کردند تا در مرحله نهایی داوری ۳ مقاله برتر معرفی شوند.

بر اساس رای داوران سارا نادری- لایق رحمانی، جلیل الیاسی سرزلی- صابر شریفی، فریبا فروزانفر، بهار ملک پور شهرکی- ریحانه کیوانی هفشجانی و زیبا علیخانی به عنوان برگزیدگان بخش مقالات بیست و یکمین جشنواره قصه گویی معرفی شدند.

همچنین بنا به رای هیات داوران فاطمه ولادی، ریحانه رفیع زاده و زهرا رهبرنیا شایسته تقدیر شناخته شدند.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

شعر

به گزارش«صبا»؛ دکتر سیدعباس صالحی در احکام
جداگانه‌ای، جعفر ابراهیمی، عباس احمدی، بهزاد خواجات، حکیمه دبیران، محمد
سلمانی، محمدکاظم کاظمی، جواد محقق و سیدعلی میرافضلی را به عنوان اعضای
هیات علمی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب کرد.

یادآور می‌شود، پیش از این نیز در حکمی از
سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهمن ساکی به عنوان دبیر علمی و مهدی قزلی
به عنوان دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب شده بود.

براساس اعلام دبیرخانه، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی جشنواره شعر فجر بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

درباره : موزیک ها و غیره

میزبانی جشنواره تئاتر فجر از برگزیدگان تئاتر استانهای کشور از روز گذشته آغاز شد.
به گزارش رسیده، همایش برگزیدگان جشنواره های تئاتر استان های کشور با حضور هنرمندان مدعو، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، نادربرهانی مرند دبیر جشنواره تئاتر فجر، اتابک نادری مدیر بخش استان های جشنواره تئاتر فجر، مهدی بهداروند مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل هنرهای نمایشی و تنی چند ازمدیران جشنواره تئاتر فجر افتتاح شد.
در ابتدای جلسه نادر برهانی مرند ضمن خوش آمدگویی به مهمانان گفت: بسیارخوشحالم که قطار جشنواره سی و هفتم به این ایستگاه دوست داشتنی رسید، از نظر من این بخش یکی از مهم ترین بخشهای این دوره است؛ دو سوم آثار حاضر در بخش بازبینی های امسال جشنواره، متعلق به استانهاست که با توجه به فراخوان این دوره انتظار چنین اقبالی نیز می رفت؛ شایدیکی از دلایل استقبال ،اختیار دادن به هنرمندان برای انتخاب بخش ها بود و همین رویکرد سبب شد بسیاری از مسائل و حاشیه های غیر لازم جشنواره خود به خود حذف شده و به چنین نتیجه درخشانی دست یابیم.
برهانی با اعلام اینکه قصد دارند تا اشتباهات گذشته در برخورد با تئاتر استانی را از میان بردارند ادامه داد: در برنامه ریزی جدول برنامه ها، تخصیص سالن ها و تمامی امور ملاک تنها کیفیت آثار خواهد بود و هیچ تمایزی بین آثارتهران و دیگر شهرها وجود نخواهد داشت.
دبیر جشنواره ی تئاتر در ادامه از برنامه ای برای آینده گفت که با تشویق هنرمندان روبه رو شد، او گفت: اگر بخت یار من باشد و سال آینده در جشنواره حضور داشته باشم با همیاری مدیر کل هنرهای نمایشی، جشنواره های منطقه ای را مجددا احیا می کنم، البته این خواسته حاصل کار کارشناسی و برنامه ریزی های دقیقی است، جشنواره ی منطقه ای نقاط ضعفی داشت اما نقاط قوتش هم کم نبود، جشنواره ی منطقه ای بدنه ای مستحکم داشت و اگر در مقطعی به خاطر شرایط مالی برگزار نشده، بنا نیست اصل آن را زیر سوال برده و حذفش کنیم.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

 به گزارش «صبا» این اکران توسط انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات فیلمسازی ایران (آیفیک) با حضور تهیه کننده و کارگردان و بازیگران فیلم در کنار سایر عوامل سازنده و جمعی از هنرمندان سینما ،تأتر و تلویزیون با حضور خبرنگاران و مطبوعات کشور برگزار خواهد شد.

قصد آیفیک از برگزاری این مراسم علاوه بر دیدن یک اثر دیگر از آثار دفاع مقدس ، تجلیل از عوامل سازنده این فیلم می‌باشد.

اکبر تحویلیان دبیر آیفیک در این خصوص اعلام داشت : تهیه آثار دفاع مقدس در این برهه از تاریخ سینمای ایران از ارزش والایی برخوردار است و باید به این نوع نگاه و تولیداتی از این دست احترام گذاشت.

درباره : موزیک ها و غیره

 تیراندازی در یک بازار کریسمس در شهر استراسبورگ که در نزدیکی مرز فرانسه با آلمان قرار دارد، دست کم دو کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت.

منابع پلیس می گویند که نیروهای امنیتی منطقه را مسدود کرده و در حال جستجو برای یافتن فرد مسلح هستند که از صحنه متواری شده است. فرانسه از سال ۲۰۱۵ هدف حمله های متعددی تروریستی انجام شده توسط یا به دستور داعش بوده که در مجموع حدود ۲۴۰ کشته به دنبال داشته است.

بازار کریسمس استراسبورگ که هر ساله در چند روز مانده به سال نوی میلادی، گردشگران بسیاری را جذب می کند، تحت تدابیر شدید امنیتی بوده و ورود خودروهای غیرمجاز به خیابان های اطراف آن ممنوع است.
 

درباره : موزیک ها و غیره

نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «گرگ بازی» با حضور عباس نظام دوست نویسنده و کارگردان، سحر عصرآزاد منتقد، کوروش جاهد کارشناس سینما و تعدادی از اهالی و مخاطبان سینما در قالب چهارصد و نود و یکمین نشست باشگاه فیلم تهران در فرهنگسرای ارسباران برگزارشد.

به گزارش رسیده، در ابتدای این نشست عباس نظام دوست در ارتباط باساخت اولین فیلم سینمایی خود و انگیزه ساخت آن گفت: هرفردی در هر حوزه کاری که در سینما کار می کند، آرزو دارد که بتواند روزی فیلمش را بسازد و من هم از این قاعده مستثنی نبوده و توانستم در نهایت فیلمم را در سینما بسازم.

سحرعصرآزاد منتقد سینما نیز درباره این فیلم سینمایی توضیح داد: به نظر من «گرگ بازی» پیشنهاد جدیدی به سینمای ایران است. متاسفانه سینمای ایران دچارتک ژانری شده و سینمای اجتماعی که الگوی مناسبی هم بوده است، متاسفانه با رویکرد افراطی مواجه شده است. اکثر فیلم سازان اول که قصد دارند فیلم اول خود را بسازند، با مشکل اصلی روبرو می شوند ،که آن الگوبرداری از نسخه امتحان پس داده فیلم های دیگر است، از همین جهت «گرگ بازی» برای من امتیاز بالقوه و اولیه داشت. عباس نظام دوست از ابتدا سعی کرده در اولین تجربه خوداز کار دیگران الگو برداری نکند و به سراغ ژانر معمایی- دلهره رفته است.

وی در ادامه افزود: «گرگ بازی» با توجه به قصه و رویکردی که نویسندگان و فیلم ساز آن داشته اند، رویکردی مدرن را دنبال می کند. در سینمای جهان ما شاهد فیلم هایی هستیم که از اتفاقات واقعی الگو برداری کرده و تبدیل به قصه ای زیر لایه ای می شوند که قبل از این شاهد اینگونه تجربه ها در سینمای ایران نبوده ایم. در سینمای ایران پرداخت به این موارد ریسک زیادی دارد که این نامتعارف بودن، با گاردهای مختلفی هم روبرو بوده و می شود. عباس نظام دوست با اولین ساخته اش ،خود را در معرض چالش و گفت و گو قرارداده و امیدوارم ادامه دار نیز باشد.

وی اضافه کرد: این فیلم برداشتی رئال از داستانی واقعی است. بازی مافیا در بسیاری از جمع ها در حال انجام است. ویژگی خاص این فیلمنامه ، وام گرفتن از از یک بازی واقعی است که در عین حال از جهان رئال به سوی جهان بازی، پیش می رود، مرز این دو جهان بسیار ظریف است و لغزش ها به هردو طرف به گونه ای است که هرفردی در پایان، نظر مختلفی دارد.این بازی گرفتن از ذهن و عینیت در کنار هم ،زیرلایه این فیلم را ساخته است و این که ذهنیت و جهان سورئال و تقدیری بودن در چیدمان روابط انسان ها و جهان عینیت در زمان حال، چه میزان می تواند تاثیرگذار باشد، ذهن را به چالش می کشد.ساختار این فیلم، با طرح بازی آغاز می شود و کاراکترها در جهان رئال به ما معرفی نمی شوند،در نتیجه امری وجود داشته تا از طریق این بازی،معرفی کاراکترها به شکل قرنیه بازی و همچنین جهان واقعی، به کمک فلش بک ها انجام شود.

عباس نظام دوست در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر پایان مبهم این فیلم گفت: اسم بازی در این فیلم «مرد گرگ نما» است که نسخه فرانسوی بازی مافیاست. هنگامی که می خواستیم این فیلم را شروع کنیم با توجه به رمز و رازهای پیچیده این بازی که از بازی مافیا جذاب و پیچیده تر است آن را انتخاب کردیم. در ارتباط با پایان نیز باید بگویم که «گرگ بازی» پایان کاملا قطعی دارد و پایان بندی آن کاملا مشخص است.

عصرآزاد درارتباط با نشانه های موجود در این فیلم توضیح داد: نشانه هایی رئال در این فیلم موجود است، منتها کلیت جهان فیلم با این نشانه ها، در مقایسه با فیلمی رئال که صرفا قصد نقد اجتماعی یا سیاسی دارد، خیلی سطح فیلم را متفاوت کرده است. باید به هر فیلمی اجازه دهیم تا زبان و لحن خود را ارائه دهد و ما خودمان را با آن زبان همراه کنیم. در پایان، این نشانه از«گرگ بازی» برای من به عنوان یک مخاطب القا شد، که «گرگ بازی» قصد ندارد خوانش خاصی را در سطح یا ژانر مشخص به مخاطب خود القا کند.

وی همچنین اضافه کرد: یکی دیگر از نکات جذاب این فیلم سینمایی انتخاب بازیگران خوب از سینما و تئاتر بوده که قرارگیری این افراد در کنار یکدیگر به یک دستی رسیده است، که مجموع این موارد در چنین قصه ای با این حجم از پیچیدگی بسیار جذاب است.به نظر من انتخاب بازیگران بسیار هوشمندانه بوده و انتخاب بسیاری از این بازیگران برخلاف پیش زمینه قبلی مخاطبان در نقش های قبلی آن ها ، صورت گرفته و باعث غافلگیری است.نقش علی مصفا یکی از آن نقش هاست و همانطور که اشاره کردم باید مخاطب با فیلم همراه شود تا با آن ارتباط برقرارکند.

عباس نظام دوست در پایان در ارتباط با عوامل و تیم این فیلم سینمایی که بسیار خوب با فیلم همراه شده بود گفت: من حدود ۵۰۰ پلان دکوپاژ کردم ودر مونتاژ کنارهم چیده شده است. در مونتاژ با نظر خانم مستانه مهاجر تغییراتی داشتیم، ولی کلیت فیلم به همین منوال پیش رفت.سه ماه روی جزئیات «گرگ بازی» کار کردیم تا به هدفی که می خواستیم برسیم و این به تنهایی ممکن نبود.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره

 به گزارش «صبا»، از تاریخ شنبه ۲۴ آذرماه اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند روزهای یکشنبه و دوشنبه با مراجعه به گیشه فروش بلیت پردیس سینمایی باغ کتاب و ارائه کارت عضویت خود از تخفیف ویژه ۵۰ درصدی برای تماشای فیلم‌های در حال اکران بهره‌مند شوند.
همچنین با توجه به اینکه پردیس سینمایی باغ کتاب یکی از سینماهای منتخب برای نمایش آثار گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، علاقه مندان به سینما می‌توانند با عضویت در باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فجر و ارائه کارت عضویت از تخفیف ۵۰ درصدی برای خرید بلیت تمامی فیلم های «هنر و تجربه» در همه روزهای هفته در پردیس باغ کتاب بهره‌مند شوند.
این تصمیم با همراهی پردیس سینمایی باغ کتاب و موافقت رسمی کارگروه اکران سازمان سینمایی گرفته شده است.
از دیگر تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر این است که از صبح شنبه ۲۴ آذرماه می‌توانند با تخفیف ۲۰ درصدی از کافه سینمای پردیس باغ کتاب استفاده کنند. این امکان برای همه روزهای هفته درنظر گرفته شده است.
علاقه‌مندان برای عضویت در باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر و بهره‌مندی از مزایای آن می‌توانند به آدرس www.fajriff.comمراجعه کرده و در سایت فارسی جشنواره روی لینک باشگاه کلیک کنند.
آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنوارهinfo@Fajriff.com است.
سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از تاریخ ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود
درباره : موزیک ها و غیره

 

محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی

به گزارش اميدنامه به نقل از ایسنا، در جلسه امروز صبح هیات دولت که به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، آقایان عزیزالله شهبازی، انوشیروان محسنی بندپی و علیرضا آشناگر به ترتیب به عنوان استانداران استان های البرز، تهران و سمنان، از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

درباره : موزیک ها و غیره

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیزهفته فیلم‌های ترک زبان ایران در استانبول، از حضور فیلم‌های این دفتر در «راه ابریشم ترکیه» و «حقوق بشر بنگلادش» خبر داد.
به گزارش رسیده، میردولت موسوی مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل اعلام کرد: هفته فیلم‌های ترک زبان ایران در استانبول به همت رضا صیامی‌زاده از پیش‌کسوتان انجمن سینمای جوانان استان اردبیل و رضا اویلوم از ترکیه و با حمایت شهرداری استانبول از ۱۶ تا ۲۰ آذر ماه برگزار شد.
وی افزود: در این هفته آثاری از فیلم‌سازان انجمن سینمای جوانان استان اردبیل شامل: «سورمه لی قیز» ساخته داور نجفی، «صدای سارا» و «پل» کار رضا جمالی و «قارلی داملار» اثر هایده مرادی به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان استان اردبیل در کنار فیلم سینمایی «او» به کارگردانی رهبر قنبری و فیلم‌های کوتاه «قارلی یوللار» کار هایده مرادی، «قارایول» و «من عصمتم» ازساخته‌های لیلا نوروزی و «فقدان» کار رامین فرزانه و پریسا صدایی آذر از فیلم‌سازان استان اردبیل به نمایش در‌آمد.
موسوی ادامه داد: که در طول روزهای برگزاری این رویداد فرهنگی نمایشگاه عکسی با موضوع ابنیه و چشم‌اندازهای شاخص اردبیل، تبریز و ارومیه در محل سینما یئشیل جام برپا بود و در آن آثاری از سجاد دادپور مدرس انجمن و فیاض بهرام عکاس و فیلم‌ساز به معرض دید گذاشته شد.
‌مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل همچنین به حضور هنرمندان انجمن سینمای جوانان استان اردبیل در جشنواره‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: فیلم‌های کوتاه «فردای دیروز» ساخته بهزاد مولود و «۹۹۹۹۹۹۹۹۹» به کارگردانی کریم عظیمی به بخش مسابقه جشنواره راه ابریشم ترکیه راه یافته‌اند.
وی ضمن اعلام اینکه فیلم ۹۹۹۹۹۹۹۹۹ کاندید دریافت جایزه از جشنواره راه ابریشم است، از راه‌یابی این اثر کریم عظیمی به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی حقوق بشر بنگلادش نیز خبر داد و افزود: درخشش فیلم‌سازان استان در مجامع و فستیوال‌های جهانی باعث اعتبار بخشیدن به هر جشنواره بین‌المللی شده که نباید از دید مسئولین عالی‌رتبه استان و نهادهای ذی‌ربط دور بماند.

اشتراک گذاری در:

درباره : موزیک ها و غیره
صفحات سایت